Dilber AKBAŞ
20 Mart 2024

Dilber Akbaş 1977 yılımda Sinop’ta doğdu. İlkokul ve ortaokul öğrenimini Sinop’ta tamamladı. Sinop Sağlık Meslek Lisesi Ebelik bölümünden mezun oldu. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Hemşirelik Bölümü ve Anadolu Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölümünde önlisansını, İstanbul Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümünde lisansını tamamladı. Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinde İşletme Bölümünden mezun oldu. Daha sonra İstanbul Esenyurt Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü;  Sağlık Kuruluşları Yöneticiliği bölümünde,’’ Sağlık Kuruluşlarında İş Sağlığı Güvenliği Uygulamaları’’ teziyle yüksek lisansını tamamladı.
1996 yılında atandığı Zeynep Kamil Kadın Doğum Ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde çocuk acil servisinde hemşire olarak görev yaptı.1999 -2023 yıları arasında İstanbul Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Eğitim Ve Araştırma Hastanesinde rehabilitasyon hemşiresi, sorumlu hemşire ve koordinatör hemşire olarak görev yaptı. Aynı kurumda 2023 yılı itibariyle sağlık bakım hizmetleri müdür yardımcısı olarak çalışmaktadır.
Sağlık hizmetleri alanında yayınlanmış makale, deneme ve araştırma yazıları (Balkan Medical Journal, , The International Spinal Cord Society, İstanbul Fiziksel Tıp Ve Rehabilitasyon Dergisi) mevcut olup Rehabilitasyon Hemşireliği ve Rehabilitasyon Hastası Bakımına ilişkin konularda ulusal ve uluslararası kongre ve sempozyumlarda sözel bildiri ve posterleri yer almaktadır . Birçok mesleki eğitim ve sertifika programı tamamlamıştır. Evli ve iki çocuk annesidir